Teknoloji

Resmi Starfield DLSS Desteği Gelecek Hafta Geliyor

Tabii NVIDIA GeForce RTX grafik kartınız varsa resmi Starfield DLSS desteği Onun yokluğu insanı üzüyor. Ancak yakın gelecekte bu eksiklik giderilecektir. Öyle ki Bethesda, beklenen desteği ekleyecek güncellemenin ne zaman yayınlanacağını duyurdu.


İlginizi Çekebilir:  Starfield Mod Araçları Ne Zaman Geliyor? İşte Açıklama!


Bildiğiniz gibi Starfield, AMD ile Bethesda arasındaki anlaşma nedeniyle FSR 2.0 desteğiyle piyasaya sürüldü ve NVIDIA GeForce RTX kullanıcılarını üzdü. Oyunun çıkışından önce mod yapımcıları bu duruma el attılar ve resmi olmayan DLSS desteğini yayınladılar. Bunun üzerine harekete geçen Bethesda, Starfield’ın çıkışından bir hafta sonra yaptığı açıklamayla resmi desteğin sağlanacağını duyurdu. İşte resmi Starfield DLSS desteği için bir gelişme daha.

Resmi Starfield DLSS Desteği Nihayet Geliyor

Bethesda’nın X hesabına ilişkin yaptığı açıklamada, beklenen DLSS desteğinin önümüzdeki hafta yayınlanacak güncellemeyle geleceği açıklandı.

“Güncellemeler üzerinde çok çalışıyoruz ve bir sonraki güncellememizi gelecek hafta Steam Beta’ya ekleyeceğiz.

Bu güncelleme, desteklenen sistemler için DLSS desteği, ekran ve HDR kontrollerinin yanı sıra diğer optimizasyonları ve iyileştirmeleri içerecektir.”

Şirket ayrıca FSR 3.0 desteği üzerinde de çalışmaya başlayacak. Şimdilik net bir şey söylenmese de ileri bir tarihte yayınlanacak güncelleme ile mevcut teknolojinin Starfield oyununa getirileceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu