Haber

Gazeteci Sinan Aygül’e saldırı Meclis gündeminde: Geylani hakkında soruşturma başlatıldı mı?

ANKARA –Yeşil Sol Parti Milletvekilleri Cengiz Çandar ve Semra Çağlar Gökalp, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin gözaltına alınmasını ve Gazeteci Sinan Aygül’ün belediye yetkilileri tarafından saldırıya uğramasını Meclis gündemine aldı.

“Gazetecilere yönelik şiddetle mücadele etme planınız var mı?”

Yeşil Sol Parti Diyarbakır Milletvekili Cengiz Çandar, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın “Gazetecilere yönelik saldırı ve şiddet suçlarıyla mücadele için kapsamlı bir eylem planı ortaya koyacak mısınız?” soruyu yöneltti. Aygül’ün akınına neden olduğu belirtilen yolsuzluk tartışmalarını önergesiyle gündeme getiren Çandar, Tatvan Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili gerekli soruşturmanın açılıp açılmayacağını sordu.

ÇANDAR CEVDET YILMAZ’A: BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ GARANTİ ETMEK İÇİN ADIMLAR ATACAK MISINIZ?

Çandar, Aygül’e yönelik akına ilişkin soru önergesini Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yanıtlamasını istedi. Çandar, taleple birlikte sunduğu önergede Yılmaz’dan şu soruları yanıtlamasını istedi:
“Gazetecilere yönelik saldırıların durdurulması ve basın özgürlüğünün sağlanması yönünde etkin adımlar atma niyetiniz ve planınız var mı?

Gazetecileri şiddete açık hale getiren nefret iklimi ve cezasızlık kültürüyle mücadele için kapsamlı ve kararlı politikalar ortaya koyacak mısınız?

BİTLİS VEkili GÖKALP: GEYLANI HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLADI MI?

Yeşil Sol Parti Bitlis Milletvekili Semra Çağlar Gökalp de Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani hakkında soruşturma açılıp açılmadığını ve bakana sunduğu önergedeki gayrimenkul satışında usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturma açılıp açılmadığını sordu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yanıt istiyor. Gökalp, Türkiye’nin Basın Özgürlüğü Endeksi’nde 180 ülke arasında 165. sırada yer aldığını da hatırlatarak, soruyu yöneltti.

fethiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu