Haber

Paraşütçüler İsrail’in Gazze’deki saldırısına tepki gösterdi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen festivale katılan bir grup paraşütçü, İsrail’in Gazze’deki hastaneye düzenlediği ve 500 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırısına Filistin bayraklarını gökyüzüne göndererek tepki gösterdi.

İstanbul’dan gelerek Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen festivale katılan Baykuşlar Paraşüt Takımı, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla Türk ve Filistin bayraklarını gökyüzüne çekti. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayan Doğal Genç, gökyüzündeki o anları kaydederek, “Kahrolsun İsrail. Allah’ım mazlumlara, Müslümanlara yardım et.”

Takım kaptanlarından Doğal Genç, şunları söyledi: “Yamaç paraşütü tutkunuyum, 5 yıldır profesyonel olarak yamaç paraşütü yapıyorum, toplamda 8 yıldır, aynı zamanda ekstrem sporlar da yapıyoruz. Baykuşlar diye bir grubumuz var. Bu yıl, 50’ye yakın ülkenin ve 800’den fazla yamaç paraşütçünün katıldığı oyunlara katılmaya karar verdik. Aldık. Önce Filistin’deki hastanenin bombalanmasına tepkimizi göstermek için gitmemeye karar verdik. Ama sonra gösteri yapmaya karar verdik. tepkimizi başka şekillerde de gösterdik, hazırlıklarımızı yaptık ve oradan hava oyunlarına geçtik, ardından bayrak kaldırarak tepkimizi gösterdik, hem görsel bir şölen oldu hem de bir yandan protesto yaptık. En azından duygularımızı aktardık. Güzel bir organizasyondu ama istediğimiz gibi olmadı, dolayısıyla yüreklerimizde bir burukluk oluştu. Söylediğimiz gibi Filistin ve Türk bayraklarını açarak tepkimizi halka göstermek istedik. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını, İsrail’in bu konuda yaptıklarını zulmünü kınıyoruz. “Savaşın hiçbir şeyin çözümü olmayacağını biliyoruz ve bunu tüm dünya biliyor” dedi. – İSTANBUL

habereskipazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu