Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da ikinci konteyner kenti tamamladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman yılında ikinci konteyner kenti de tamamladı. İçeride 2 oyun alanı, 2 sporSahası, çamaşırhanesi, kütüphanesi ve reviriyle 180 birimlik konteyner kent bayram öncesi hayata hazır hale getirilerek AFAD’a teslim edildi.

AdıyamanNisan ayında Türkiye’de kurduğu 700 kişilik konteyner kenti depremzedelerin hizmetine sundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı için ikinci konteyner şehir büyüdü.

163 can konteynırından oluşan toplam 180 ünite, 2 konteynerden oluşan birleşik kütüphane, 2 konteynerden oluşan kombine Kadın Dayanışma Merkezi, öğretmenler odası, 2 konteynerden oluşan kombine Çocuk Lojmanı, 2 etüt dersliği, kombine sosyal 2 konteyner, 1 revir, 6 çamaşırhaneden oluşan tesis İçinde konteyner kent bulunan Adıyaman Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokole istinaden yetkililere teslim edildi.

Depremzedelerin tatile geçici evlerinde gireceği söylentisini de aktaran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bölgede ihtiyaç olmayınca olası bir depremde kullanılmak üzere tüm konteyner ve malzemelerin İzmir’e getirileceğini söyledi. afet ve envanterde tutulur.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu