Ekonomi

İstanbul Avrupa’nın önde gelen karayolu işletmecilerine ev sahipliği yapıyor

İstanbul, 18-20 Eylül’de Avrupa’nın önde gelen karayolu işletmecilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Avrupa Ücretli Karayolu Altyapı İşletmecileri Derneği (ASECAP), her yıl düzenlediği ASECAP Günleri Zirvesi kapsamında bu yıl ICA’nın ev sahipliğinde İstanbul’da Avrupa’daki karayolu operasyonlarıyla ilgili kanaat önderlerini ağırlayacak.

18-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 50. ASECAP Günleri Zirvesi’ne 200’den fazla uluslararası karayolu, köprü ve tünel işletmecisi, Türkiye’nin önde gelen altyapı işletmecileri ve alanında lider firmalar katılacak.

Geleceğin karayolu taşımacılığı trendlerini belirleyecek ASECAP Günleri Zirvesi’nin İstanbul’da düzenlenecek olması, dünya taşımacılık sektörünün odağını Türkiye’ye taşıyacak.

Zirvede Avrupa’nın önde gelen karayolu uzmanları; “Ulaşım altyapısının finansmanı eşitlik ve verimliliğin sağlanmasına nasıl yardımcı olabilir? Hangi iyi uygulamalar mevcut? Ekonomik destek olarak finansmanı çevre ve güvenlik hedeflerine bağlamanın en iyi yolları nelerdir? Hangi yenilikçi finansman araçları özel fonları mobilite altyapısı yatırımlarına çekecek?” gibi soruların yanıtlarını arayacak.

Türkiye’den üye olan tek firma

ASECAP’ın Türkiye’den ilk ve tek üyesi olan ICA, Taşımacılık ve Lojistik sektörünün tüm branşlarında faaliyet gösteren, dünyadaki yüzde 100 Türk sermayeli tek özel şirket olarak öne çıkıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ICA Genel Müdürü Serhat Soğukpınar, kıtaları birbirine bağlayan siyasi coğrafyaya sahip Türkiye için ASECAP üyeliğinin büyük önem taşıdığını belirtti.

ASECAP Günleri kapsamında Avrupa’nın önde gelen karayolu işletmelerini İstanbul’da ağırlayacaklarını belirten Soğukpınar, “Etkinlik ile Türk şirketlerinde sivil toplum kuruluşu olan ASECAP’in faaliyetlerinin değeri konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. organizasyon.

Dünyadaki ulaşım disiplinleri arasında henüz mevzuatı tamamlanmayan tek alan karayoludur. Bu nedenle ASECAP üyeliğimiz büyük değer taşıyor. Bölgemizde Avrupa standartlarını oluşturmaya çalışıyoruz. “ASECAP Günleri’nde karayolları için gerekli standartların belirlenmesine katkı sağlayacağız.”

ASECAP Genel Sekreteri Malika Seddi, ASECAP Günleri 2023’te karayolu taşımacılığının geleceğinin tartışılacağına dikkat çekti. Seddi, şunları kaydetti:

“ASECAP üyeleri her yıl ulaştırma sektörünü güvenlik, çevre, hareketlilik ve finans gibi farklı açılardan daha verimli, sosyal açıdan eşitlikçi ve daha sürdürülebilir hale getirerek iyileştirme konusundaki kararlılıklarını vurgulamak için bir araya geliyor.

50. ASECAP Günleri’nde; Sosyal ve ekonomik kalkınmanın kilit noktası olan mobilite hizmetlerine eşit erişimin nasıl sağlanacağı üzerinde duracağız. Karayolu taşımacılığında gerekli standartları, yenilikçi teknolojileri ve sürdürülebilirlik uygulamalarını tartışacağız. Altyapı projelerimizin geleceğin araç ve çözümleriyle uyumlu olması gerekiyor. “ASECAP, Avrupa’nın karbonsuzlaşma hedefi için köprü, tünel ve otoyol işletmecilerinin neler yapması gerektiğini belirliyor, başarılı örnekleri paylaşarak bilginin yayılmasını sağlıyor ve karşılaşılacak konularda tüm paydaşlarla birlikte çalışarak geleceği bugünden tasarlamaya çalışıyor.”

haber-savsat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu