Haber

İçişleri Bakanı: 9 ilde düzenlenen operasyonlarda 58 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, narkotik ekiplerinin İstanbul, Aydın, Mardin, Ankara, Düzce, Iğdır, Niğde, Malatya ve Yozgat’ta düzenlediği operasyonlarda 58 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ile il emniyet müdürlüklerinin narkotik suçlarla ilgili şube müdürlüklerinin yürüttüğü operasyonlara ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Yerlikaya, “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Her zaman zehir tacirlerinin boynundayız. Geleceğimizi karartmaya çalışan uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir. ” Bu kelimeyi kullandı.

9 ildeki operasyonun bilançosu

Yerlikaya’nın açıklamasına göre, İstanbul’daki operasyonlarda 52 kilogram narkotik, 48 kilogram metamfetamin, 504 bin sentetik uyuşturucu ve 12 bin 240 uyarıcı hap ele geçirilirken, 7 şüpheli gözaltına alındı.

Aydın’da uyuşturucu tacirleri ve kullanıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 38 şüpheli yakalandı, 10 kilo esrar ve çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Mardin Kızıltepe’de durdurulan araçta yapılan aramada 18 çuvalda 463 kilogram kokarca unsuru bulundu ve 1 kişi gözaltına alındı.

Ankara’daki operasyonda 90 kilo bitkisel esrar ele geçirilirken, 2 şüpheli de yakalandı.

Düzce’de Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ile gerçekleştirilen ortak operasyonda 47 kilo kokarca ele geçirilirken, 3 şüpheli gözaltına alındı.

Iğdır’da şüpheli araçta ve araç sahiplerinin evlerinde yapılan aramalarda 2,5 kilo esrar ele geçirilirken, polis ekipleri 2 şüpheliyi yakaladı.

Niğde’de risk analizi sonucu aranan tırda 58 kilo esrar ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı.

Mardin Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü işbirliğiyle Malatya’nın Kale ilçesindeki uygulama noktasında 2 araçta yapılan aramada 46 kilo esrar ve 1 silah ele geçirilirken, 3 şüpheli yakalandı.

Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde belirlenen adreste yapılan aramada 4,5 kilo esrar ve kenevir kökü ele geçirilirken, bir şüpheli gözaltına alındı.

catalzeytinhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu