Haber

Erdoğan: Şehit edilen yavrumuzun kanını sandıkta da bırakmayalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Uğraş Günü nedeniyle İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda konuştu.

Erdoğan, “Bir kadının bile şiddete uğramasına, hele hele cinayete kurban gitmesine asla rıza gösteremeyeceğimiz için mücadelenin çıtasını yükseltmek mecburiyetindeyiz. Kalkınma planlarımızın merkezine, güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye ilkesini yerleştirdik” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından kıymetli başlıklar şöyle:

“Dünyanın pek çok yerinde olduğu üzere ülkemizde de bayana yönelik şiddetin önlenmesi konusunda oldukça bir aralık kat ettiğimiz bir gerçektir.

Hep söylediğim üzere bayan insanın yarısıdır. Bayanlara yapılan her bir yanlış uygulamayı direkt insanın eşrefi mahlukat sıfatına bir atak olarak görüyoruz.

Bir bayanın bile şiddete uğramasına, hele hele cinayete kurban gitmesine asla istek gösteremeyeceğimiz için çabanın çıtasını yükseltmek mecburiyetindeyiz. Kalkınma planlarımızın merkezine, güçlü bayan, güçlü aile, güçlü Türkiye prensibini yerleştirdik.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için toplumun her kesitini çalışmalarımızın içine katıyoruz. Ulusal Aksiyon Planı kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bir seferberlik ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2023 yılında mağdurların adalete erişimini kolaylaştıran uygulamalarımızı sürdüreceğiz.

Terör örgütlerinin son devirdeki akınlarında hayatını kaybeden 8 vatandaşımızdan ikisi bayan öğretmendir. Bu vesile ile Dilek ve Ayşenur öğretmenimiz ile Aybüke öğretmenimizi rahmetle yad ediyorum.

Terör örgütleri kelam konusu olduğu vakit Kandil’e kadar çıkan batılı STK’lar, Diyarbakır Annelerini ziyaret etmemişlerdir.

Genç kızlarımızı kandırıp dağlarda mevte sürükleyen terör örgütünü ve parlamentodaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Parlamentoya o denli ya da bu türlü girip, dağlarda teröristlerle kol kola dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz.

Terör örgütü kullanıyor diye elbette insani değerlerimizden vazgeçmeyeceğiz. Ülkemize sığınan mağdurları müdafaaya devam edeceğiz.

Bu örgütün parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Onların demokrasi ismine söyleyebilecekleri kelam kalmamıştır. Biz kimin kim olduğunu pek düzgün biliyoruz. Bunların neyin peşinde olduğunu çok düzgün biliyoruz. Bunların kürsüyü fırsat bilerek kullandığı kelamların bizim için değeri yok. Bayan ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak en temel insani görevimizi yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya girip teröristlerle dağlarda dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz.

2023 seçimlerini bu manada çok çok değerli buluyorum. Ülkemizi kana bulayan bayan ve çocuk katillerinin gerisinde duranlar işlenen insanlık cürmüne ortaktır. Daha yeni, İstiklal Caddesi’ndeki terör hareketini neyle izah edecekler. Ana muhalefet ve yavrusu konuştu mu? Konuşacak kelamları yok. Şehit edilen 3 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken tıpkı vakitte sandıkta da bırakmayalım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu