Haber

Bakan Göktaş çocuklara yönelik kitap seslendirdi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Göktaş, Atatürk Kültür Merkezi’nin hazırladığı Çocuklara Türk Masallarından Seçmeler serisinden “Altın Dilli Kız” adlı masal kitabını okudu.

Altın Dilli Kız kitabı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Dostu kitap değerlendirmesinde evrensel ahlak kurallarına uygunluk, milli manevi değerlere uygunluk, çocukların psikososyal gelişimlerine katkı gibi birçok konudan tam puan aldı. , dil gelişimine faydası ve çocuklar için faydalı bir kitap olarak nitelendirildi.

Göktaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından Milli Kütüphane’de istekli okuyucular için oluşturulan Konuşan Kütüphane stüdyosunda başta görme engelli çocuklar olmak üzere tüm çocuklara yönelik kitabı seslendirdi.

Bakan Göktaş, çocuklara erken yaşlarda kitap okumayı teşvik etmek ve okumayı sevdirmek amacıyla 0-6 yaş arası çocuklara uygun içerikli kitap listesi oluşturduklarını belirterek, “Listemizi her geçen gün geliştiriyoruz. 2018’den bugüne 0-18 yaş arası çocuklara yönelik 1502 kitap hazırladık.” “Kitabın çocuklarımıza uygun içeriğe sahip olduğu değerlendirildi” dedi.

Çocuk Kitapları Haftası’nda çocukları okumaya teşvik etmek amacıyla bir hikaye kitabını seslendirdiğini vurgulayan Göktaş, çocukların kişisel ve kültürel gelişimleri için her alanda titizlikle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu